Відділ ультразвукової та функціональної діагностики
У відділі ультразвукової та функціональної діагностики виконується більш 20 діагностичних та функціональних досліджень органів та систем людини. У тому числі серця, судин голови, шиї, кінцівок як артеріальної так і венозної систем, електрофізіологічні методики вивчення функції мозку, методика визначення функції дихальної системи та ін.
Для вивчення функції серця та судин використовуюся:
Електрокардіографія(ЕКГ) з комп’ютерною обробкою та розшифровкою, яка дозволяє оцінити адекватність кровопостачання серцевого м’яза (ішемія, дистрофія, інфаркт), стан провідної системи (блокади серця), порушення серцевого ритму та ін.
Ехокардіографія (ЕхоКГ) з кольоровим доплером, яка дозволяє оцінити об’ємну структуру серця та великих судин, виявити їх вади, порушення скротливості серцевого м’яза, оцінити його функціональну спроможність та ін.
Велоергометрія (ВЕМ). Це навантажувальний тест, при якому порівнюється ЕКГ знята у стані спокою з ЕКГ, яка реєструється під час фізичного навантаження при паралельному вимірюванні артеріального тиску. Методика дозволяє виявити порушення коронарного кровообігу, тобто наявність ішемічної хвороби серця та толерантності до фізичного навантаження.
Дуплексне сканування судин шиї (УЗДГ) дозволяє виміряти товщину стінок судин, виявити аномалії судин, атеросклеротичні бляшки та підтвердити наявність атеросклерозу. Цією ж методикою оглядаються мозкові, шийні судини та судини кінцівок для вивчення ефективності кровообігу та можливого враження судин (вади, атеросклероз, варикози та ін.)
Добовий моніторинг ЕКГ та АТ (по Холтеру) дозволяє виявити аритмії, блокади, порушення коронарного кровообігу, коливання артеріального тиску та ін.
Для оцінки кровопостачання мозку використовується РеоЕнцефалоГрафія (РЕГ), яка дозволяє виявити дисфункцію мозкових судин та судин шиї, підвищений внутрішньочерепний тиск та ін.
Оцінити електрофізіологічні можливості мозку дозволяє ЕлектроЕнцефалоГрафія(ЕЕГ), тобто оцінити рівень збудливості нервової системи, наявність судомної спроможності (епілепсії) та ін.
Функція легень оцінюється за допомогою комп’ютерної спірографії, яка дозволяє визначити функцію зовнішнього дихання (ФЗД). Це допомагає оцінити ступень ураження легень та корисно в диференційній діагностиці легеневої та інших видів задишки.
Обстеження, які проводяться у відділі ультразвукової та функціональної діагностики
— доплероехокардіографія;
— дуплексне сканування судин брахіоцефальної областї(ЗСА, зов. СА, ВСА з обох сторін, хребцеві.артерії (V2, V3); підключичні артерії,брахіоцефальний стовбур, внутрішньояремні вени);
— транскраніальне дуплексне сканування СМА,ПМА,ЗМА (Р1, Р2) з обох сторін через транстемпоральне вікно, хребцеві артерії ((V4) і базил.артерії, вена Розенталя, Галена, пр. синус.);
— дуплексне сканування артерій верхніх кінцівок;
— дуплексне сканування артерій нижніх кінцівок;
— компютерна спірографія (дослідження функції зовнішнього дихання);
— реовазографія верхніх або нижніх кінцівок (включаючи функціональні медикаментозні проби);
— реоенцефалографія (включаючи функціональні медикаментозні проби);
— електроенцефалографія (включаючи функціональні медикаментозні проби);
— ехоенцефалографія;
— електрокардіографія (включаючи пробу);
— велоергометрія (3 ступені);
— кардіомоніторування добове (по Холтеру);
— добове моніторування артеріального тиску.
Завідуюча відділом - лікар Ультразвукової та Функціональної діагностики вищої категорії
Кондратова Тетяна Владиславівна
Контактний телефон відділу (для консультацій по проведенню досліджень) (068) 015-27-14
Адреса
- Україна, м.Київ 04201 вул. Кондратюка 6
-
(044) 323-30-44
0800-30-30-42 (безкоштовно) - info@kmkdc.kiev.ua